Denní tisk 2010 - 2020

Milý hokejový fanoušku, vítej na úvodní stránce podkategorie, v níž najdeš články, komentáře k zápasům, rozhovory i množství zápasových a turnajových statistik z období let 2010 – 2020, tedy období, ve kterém se český hokej marně snažil navázat na předchozí úspěšné roky na mezinárodní scéně, kdy od roku 1993 vyrovnal dlouhodobou bilanci československé hokejové historie v počtu titulů mistra světa. Přes veškerou snahu se v tomto období nepodařilo získat ani jeden světový titul, což čeští hokejoví fanoušci, namlsaní předchozí zmíněnou bilancí, nesli více než nelibě.

V domácí nejvyšší soutěži se na pozici nejlepšího týmu střídaly kluby jako na orloji, a teprve ve druhé polovině dekády se dá mluvit o něčem, co by se dalo nazvat dynastií, ale jak brněnská Kometa, tak liberečtí a třinečtí hokejisté, se při skladbě svých mistrovských týmů spoléhali především na hokejových „žoldácích“, a jen tak dokumentovali fakt, že klubismus a klubová věrnost se bohužel už dávno nenosí. Minimálně tedy mezi hráči, trenéry i členy managemantu. Klubovou věrnost tak udržují už jen fanoušci, ale protože většina klubů nevyvíjí žádnou výraznější aktivitu k tomu, aby tento jev podpořily, je jen otázkou času, kdy i tento fenomén vymizí z hledišť českých zimních stadionů…

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři