Historie českého hokeje - Historie svazu

Vážený hokejový fanoušku, vítáme tě na stránce, která je rozcestníkem k základním informacím a dokumentům spojeným s historií řídící platformy českého hokeje. V jednotlivých složkách ti představíme celkem všeobecně známá fakta o založení hokejového hnutí v českých zemích, o jejich pokračování po vytvoření samostatného československého státu i po jeho rozpadu i následném vzniku českomoravského protektorátu. Zajímavým a dnes bohužel málo připomínaným je období po druhé světové válce a především po převzetí moci komunisty, charakteristické sjednocováním tělovýchovy v divokých 50. letech, proti němuž jsou téměř nudnými a nezajímavými roky politického uvolňování 60. let i normalizace let 70. a 80. Přeci jen rušnějšími roky si prošel český hokej po politických změnách roku 1989 a především po definitivním rozpadu federace.

Přiblížíme ti i všechny mnohdy neznámé vrcholné představitele českého a československého hokeje, stejně jako dobové oficiální dokumenty. Najdeš zde i základní informace o Síni slávy českého hokeje, a nebudou chybět ani odkazy na všechny oficiální webové stránky.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři