Registr hráčů

     Vážený hokejový fanoušku, vítej na úvodní stránce registru hráčů nejvyšší soutěže. Asi už samo toto slovní spojení napovídá, že zde najdeš hráče působící v klubech nejvyšší soutěže, což je odhad celkem správný, ale ne zcela přesný. Existence společného státu Čechů a Slováků, stejně jako meziválečné období, v němž byly mnohé hokejové kluby tvořené především zástupci německé národnostní menšiny, trochu komplikují přesnou definici, a tedy i přesný výběr hráčů, kteří by měli být v registru zařazeni. A proto zde najdeš pouze hráče, kteří od roku 1937 působili v některém českém klubu, a to bez rozdílu národnosti, případně hráče české národnosti, působící v jiném než českém klubu nejvyšší soutěže. Nenajdeš tu tedy například většinu hráčů opavského týmu Němců Troppauer EV případně hráče několika slovenských klubů, s již zmíněnou výjimkou hráčů české národnosti v klubu působících.
     U každého hráče najdeš jeho ligovou i případně reprezentační bilanci, textové shrnutí jeho kariéry, rozhovory z nejrůznějších zdrojů a galerii fotografií, tvořenou mnohdy především z fotografií dodaných samotným hráčem nebo jeho potomky. Jedná se tak mnohdy o zcela unikátní a nikdy nikde nezveřejněné snímky.
     V této souvislosti:
ŽÁDÁME VŠECHNY BÝVALÉ HRÁČE TÝMŮ NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE, PŘÍPADNĚ JEJICH RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY, ABY KONTAKTOVALI REDAKCI ARCHIVU A NABÍDLI KE ZVEŘEJNĚNÍ DOKUMENTY Z RODINNÝCH ARCHIVŮ
     Pokud hledáš konkrétního hráče, stačí zadat do vyhledávače jeho příjmení, případně si otevři složku odpovídající prvnímu písmenu hráčova příjmení a vyhledej si jej ve jmenném registru.
     Pro zobrazení obsahu se musíte přihlásit.