Juniorské reprezentace

Vážený hokejový fanoušku, vítej ve složce věnované zápasům juniorských reprezentačních výběrů. V současnosti jsou samozřejmostí evropské nebo dokonce světové šampionáty mnoha věkových kategorií, hrané pod záštitou IIHF, ale historie těchto turnajů je poměrně krátká. Podstatně delší je naopak historie jednotlivých zápasů a turnajů, které nebyly oficiálními evropskými či světovými šampionáty. V jednotlivých složkách si představíme všechny tyto turnaje i zápasy, minimálně v rozsahu, jakým o nich referoval dobový tisk, což ale bohužel nebylo vždy podmínkou. Dokumenty spojené s jednotlivými zápasy, turnaji, a dokonce i jednotlivými hráči, jsou tak značně neúplné, a i proto redakce Archivu žádá všechny aktivní účastníky zápasů a turnajů, stejně jako majitele jakýchkoliv tištěných dokumentů a fotografií z těchto akcí, o jejich zapůjčení k digitalizaci.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři