Reprezentace B

Vážený hokejový fanoušku, vítej ve složce věnované zápasům rezervních reprezentačních týmů. Tento termín není přesnou definicí obsahu složky, která ve skutečnosti obsahuje informace a dokumenty spojené s působením jak skutečného rezervního reprezentačního týmu, chceš li, pak B týmu, tak i vše zjistitelné a nalezené o týmech akademických výběrů, které se dlouhé roky účastnily akademických mistrovství světa a Universiád. Oficiální statistiky ČSLH bohužel neevidují tyto zápasy, ačkoliv se třeba právě akademické výběry mohou pochlubit celou řadou medailí a titulů světových šampionů. Reprezentační rezervní týmy by mnohdy ve své době patřily mezi světovou špičku, čemuž odpovídaly i výsledky jejich zápasů, ale světových klání se v kolektivních sportech, jak je všeobecně známo, mohou účastnit jen první týmy z každé země.

V dresu rezervních a universitních reprezentací se přitom mnohdy představila celá řada vynikajících hráčů, kteří dříve nebo později působili v sestavě A týmu. Redakce Archivu se pokusila sestavit co možná nejkompletnější přehled jak samotných zápasů těchto výběrů, tak i jednotlivých hráčů v nich působících, včetně zápasových statistik. Přesto se nám zcela jistě nepodařilo najít všechny zápasy a tedy ani všechny hráče, a proto i v tomto případě čekáme a žádáme o pomoc všechny amatérské i profesionální archiváře a statistiky, aby nám pomohli doplnit chybějící informace.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři