Státní a Národní liga - 1936 - 1949

Vážený fanoušku historie českého hokeje, vítej na úvodní stránce složky věnované prvnímu období nejvyšší soutěže československých a v době války jen českých a moravských hokejistů. Československý hokej, se v roce 1936 konečně dočkal koncepce celostátní „dlouhodobé“ soutěže, která však v původním formátu nejlepších týmů Prahy, Čech, Moravy, Slovenska a německé menšiny vydržela pouhé dvě sezony, po kterých přišlo okleštění části území republiky o prostor Sudet a odtržení Slovenska. Po sedm následujících sezon se tak všechny domácí soutěže omezily jen na soupeření českých a moravských klubů, aby se po skončeném válečném období vrátily zpět k formátu československému, ovšem už bez klubů německých.

O tom všem se více dozvíš na stránkách jednotlivých sezon, které si zvolíš kliknutím na ikonu příslušného ročníku.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři