Tým Česka na MS a ZOH 1993 - do současnosti

Vážený hokejový fanoušku, vítej na stránce, která ti dá vybrat mezi významnými reprezentačními turnaji období, které bylo obdobím, ve kterém došlo po významných politických změnách, na mohutný odchod velkého počtu českých hokejistů, včetně většiny reprezentantů. Výraznou změnou bylo následné rozdělení společné československé republiky i hokejové reprezentace, a tedy i vznik samostatné reprezentace české.
Tento krok do neznáma, se kterým byla spojena velká obava podstatné části fanoušků, jestli vůbec dokáže oslabený reprezentační tým udržet vysoké postavení českého hokeje v mezinárodním měření sil, byl navíc spojen se zaváděním nového herního systému šampionátu, v jehož druhé části na týmy čekal nevyzpytatelný play off. Český reprezentační tým se ve velmi krátké době dokázal přizpůsobit novým podmínkám, a na rozhraní dvou dekád a století, byl jednoznačně nejúspěšnějším reprezentačním týmem stále se rozšičujícího počtu účastníků nejvýznamnějšího turnaje každé sezony.
Po období plného skutečných "posvícení" přišlo však bohužel období, které zmiňují lidové pranostiky, a ve druhé dekádě nového století ztrácí český hokej výsostné postavení mezi nejlepšími hokejovými týmy světa, a pohybuje se na rozmezí postupu do play off.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři