1. Celostátní Hokejová Liga 1970/71

Vážený hokejový fanoušku, vítej na stránce tebou vybrané sezony nejvyšší domácí soutěže. Podle zobrazených ikon vidíš, že si můžeš ve svém bádání po historii nejvyšší soutěže vybrat z několika dalších složek, které ti odděleně přiblíží průběh ročníku. Všeobecně jsou asi nejpočetnější a z badatelského pohledu nejatraktivnější složky věnované dennímu tisku, kde najdeš soubory pdf s označením data vydání s výstřižky ze všech dostupných zdrojů, tedy tisku celostátního, ale i regionálního. Přesto nebo spíš právě proto uvítáme doplnění především z regionálních zdrojů, stejně jako chybějící vydání titulů celostátních.
Atraktivní složkou jsou u každé sezony i fotogalerie, kde se ale ne vždy podařilo přesně datovat vznik fotografie nebo identifikovat vyobrazené hráče. Žádáme proto všechny majitele negativů a originálních fotografií o jejich zapůjčení k digitalizaci, stejně jako všechny historiky a pamětníky o pomoc při identifikaci hráčů a datování snímků.
Třetí složkou, kterou najdeš u každé sezony, je složka věnovaná jednotlivým klubům, které se v dané sezoně v nejvyšší soutěži představily. Budeš mít možnost blíže se seznámit s hráči, kteří v dané sezoně působili v tom kterém klubu, a uvidíš zde i veškeré získané klubové předměty z dané sezony, tedy především zápasové vstupenky, programy a bulletiny, jakož i klubové ročenky a nezřídka i vydání klubového časopisu.
Poslední složka každé sezony obsahuje nejrůznější statistiky, jak týmové, tak i hráčské. Především starší sezony nemají z pohledu jednotlivých zdrojů vždy stejnou podobu, což bohužel vychází ze skutečnosti, že oficiální zápisy nejsou vždy k dispozici, a i ty byly často zpochybněny jedním či oběma kluby. Proto ti ve složce postupně představíme statistiky z nejrůznějších zdrojů, ale pevně věříme, že se i díky tomu podaří posadit k jednomu stolu všechny relevantní odborníky, kteří se statistikami historie českého hokeje zabývají, aby se dobrali jakéhosi všeobecně uznávaného a všemi publikovaného konsensu v této otázce.
VYZÝVÁME VŠECHNY HISTORIKY A STATISTIKY VŠECH HOKEJOVÝCH KLUBŮ A ODDÍLŮ, AŤ UŽ PROFESIONÁLNÍ NEBO RYZE AMATERSKÉ, KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM PODÍLET SE NA SJEDNOCENÍ STATISTIK LIGOVÝCH I REPREZENTAČNÍCH, ABY KONTAKTOVALI REDAKCI ARCHIVU NA
redakce@archivceskehohokeje.cz

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři