ME a MS 1959 Praha, Bratislava

Vážený fanoušku českého hokeje, vítáme tě na stránce tebou vybraného šampionátu s účastí českého nebo československého reprezentačního týmu. Na samém začátku najdeš neroztříděné fotografie ze zápasů našeho národního týmu, které nejsou doplněny popiskem.

Fotografie, které tu uvidíš můžeš sdílet na Stránce skupiny Archivu českého hokeje na Facebooku, a třeba začít s ostatními členy skupiny diskutovat o tom, kdo je na snímku zachycen, z kterého zápasu podle tvého mínění fotka je, a třeba nám i ostatním návštěvníkům webu Archivu pomůžeš, abychom se lépe orientovali v osobách zobrazených hráčů. 

Věříme, že se budeš často vracet nejen na tuto stránku Archivu, kde budeme postupně doplňovat případně nově získané fotografie s tematikou hokejové reprezentace českého a československého hokeje na tomto turnaji. Přejeme ti příjemnou zábavu.

A pochopitelně, jako vždy u fotografií na tomto webu, nezapomínej, že jejich užití ke komerčním účelům je možné jen se souhlasem držitelů autorských práv. Pokud máš zájem o takové užití některého ze snímků v této fotogalerii, napiš nám kódové označení, které se ti otevře spolu s náhledem fotografie, a my ti zprostředkujeme kontakt na autora nebo držitele autorských práv!

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři