Dokumenty

Vážený fanoušku českého hokeje, vítáme tě v nabídkovém menu kategorie Dokumenty, pochopitelně s tematikou českého hokeje. Vybírat si můžeš mezi podsložkami – Fotogalerie – Knihy a publikace – Denní tisk a Programy a bulletiny. Názvy jednotlivých složek jsou snad dostatečně srozumitelné, abys věděl, co můžeš hledat a hlavně najít. V těchto složkách najdeš soubory bez valného ladu a skladu, s výjimkou složky Knih a publikací, a to především proto, abys při jejich prohlížení víceméně náhodou narazil na dokument, který bys cíleně třeba ani nenašel a ani by tě nenapadlo jej hledat. Všechny dokumenty se ti opakovaně zobrazí i ve složkách příslušných kategorií, takže o žádný z nich nepřijdeš, pokud se rozhodneš hledat přímo v kategorii, kterou sis vybral.

Přestože se ve složkách objeví postupně několik desítek a dokonce později až stovek tisíc dokumentů, redakce Archivu dále hledá další negativy, diapozitivy, fotografie, články z regionálního i celostátního tisku, klubové programy a bulletiny, stejně jako další hokejové knihy a publikace, které by obohatily nabídku Archivu českého hokeje. Žádáme tímto všechny majitele dobových dokumentů o jejich zapůjčení k digitalizaci!

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři