Reprezentace A

Vážený hokejový fanoušku, vítej ve složce věnované zápasům prvního reprezentačního týmu. Oficiální statistiky ČSLH evidují pouze přátelské a mistrovské zápasy mezi reprezentačními týmy jednotlivých zemí, ale český a československý reprezentační tým sehrál ve své historii celou řadu mezinárodních zápasů s klubovými týmy zahraničních lig, případně s výběry měst, a nemálo bylo i zápasů, které A tým reprezentace odehrál s B týmy zahraničních soupeřů. A zapomínat nesmíme samozřejmě ani na přípravné zápasy prvního reprezentačního týmu s mužstvy domácích soutěží, případně s dalšími tuzemskými reprezentačními výběry.

Díky databázi výstřižků a novinových zpravodajství se Archivu českého hokeje daří postupně doplňovat statistiky oficiálních zápasů i o tyto neoficiální zápasy, z nichž mnohé svým průběhem, významem a výsledkem předčily zápasy oficiální. V jednotlivých sezónách tak najdeš odděleně zápasy oficiální a neoficiální, a stejně tak tomu bude i u všech statistik hráčských.

Základní rozdělení aktivit prvního reprezentačního týmu ti nabízí odděleně všechny turnaje evropských i světových šampionátů, případně samostatných turnajů olympijských, a následně přehled všech oficiálních i neoficiálních zápasů podle sezon, doplněné o kompletní týmové i individuální statistiky. Součástí složek je i jmenný rejstřík hráčů, kteří v některém ze zápasů národního A týmu oblékli jeho dres a nastoupili k zápasu.

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři