Mistrovství Evropy 1913 Mnichov

Vážený hokejový fanoušku, vítej na stránce tebou vybraného nejvýznamnějšího turnaje reprezentační sezony. Ve svém bádání po historii startů reprezentačního A týmu na evropských a světových šampionátech, případně olympijských hrách, můžeš pokračovat prohlížením zde přiložených souborů.

 Všeobecně jsou asi nejpočetnější a z badatelského pohledu nejatraktivnější soubory dennímu tisku, které najdeš ve formátu pdf s označením data vydání s výstřižky ze všech dostupných zdrojů. Atraktivní pohled do historie přinášejí  i fotogalerie, kde se ale ne vždy podařilo přesně datovat vznik fotografie nebo identifikovat vyobrazené hráče. Žádáme proto všechny majitele negativů a originálních fotografií o jejich zapůjčení k digitalizaci, stejně jako všechny historiky a pamětníky o pomoc při identifikaci hráčů a datování snímků.

Budeš mít možnost blíže se seznámit s hráči, kteří v daném turnaji působili v reprezentačním dresu, a uvidíš zde i veškeré získané sběratelské předměty z daného turnaje, tedy především zápasové vstupenky, programy a bulletiny, jakož i media guide reprezentačního týmu, pokud byl vydán. Součástí obsahu tebou vybrané složky jsou i nejrůznější statistiky, jak týmové, tak i hráčské.

VYZÝVÁME VŠECHNY HISTORIKY A STATISTIKY, AŤ UŽ PROFESIONÁLNÍ NEBO RYZE AMATERSKÉ, KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM PODÍLET SE NA SJEDNOCENÍ STATISTIK LIGOVÝCH I REPREZENTAČNÍCH, ABY KONTAKTOVALI REDAKCI ARCHIVU NA

redakce@archivceskehohokeje.cz

Řekli o nás

Vznik tak rozsáhlého projektu, jakým je Archiv českého hokeje, je určitě záslužným počinem, a smekám před těmi, kdo se rozhodli věnovat mu svůj čas.
Jan „Gusta“ Havel – hokejový reprezentant ze 60. let a hráč Sparty Praha
Archiv českého hokeje určitě potěší hodně pamětníků z řad fanoušků, i nás, bývalé hráče, stejně jako ty současné hráče a fanoušky.
Milan Nový – mistr světa 1976 a 1977, hráč Poldi Kladno a Dukly Jihlava
Projekt Archivu českého hokeje má moji plnou podporu a jeho iniciátoři upřímný obdiv. Máte před sebou opravdu hodně práce, ke které vám přeji hodně zdaru!
Zdeněk Palička – bývalý hokejový brankář a předseda HC Vítkovice
Jen tak dál chlapci, rád si s vámi zavzpomínám na svoje hokejové roky!
Josef Sálus – bývalý juniorský reprezentant a brankář Dukly Litoměřice a VŽKG Ostrava
Držím vám pěsti a přeju spoustu spokojených čtenářů a návštěvníků z řad fanoušků i hráčů
František Čech – bývalý hokejový útočník Motoru České Budějovice
Nevím, kdo si na mě pamatuje, ale jsem rád, že se i díky klukům z Archivu českého hokeje stanu ve svých pětaosmdesáti vlastně „nesmrtelným“. Děkuji Jirkovi a celému týmu.
Zdeněk Beran – bývalý hokejový brankář Kladna a Sparty

Partneři